Jubileusz 20-lecia Świdnickiego Stowarzyszenia „Amazonki”

Nikt nie może powiedzieć, że ten problem go nie dotyczy. Dziś może i tak, ale jutro? Jubileusz 20-lecia działalności Świdnickiego Stowarzyszenia „Amazonki” jest powodem do zadowolenia, że przez te wszystkie lata pomagając innym, pomagacie sobie nawzajem i za to pragnę w imieniu władz samorządowych Wam serdecznie podziękować – mówiła Teresa Mazurek, podczas jubileuszowych obchodów w teatrze miejskim.

Świdnickie Stowarzyszenie Amazonki powstało w 1997 r. z inicjatywy dr Ewy Kilar, jako Terenowy Oddział Wałbrzyskiego Stowarzyszenia. Osobowość prawną zyskało w 2001 r. W jego szeregach są także panie z gminy Świdnica. Ich zadaniem jest pomoc kobietom dotkniętym chorobą raka piersi.

Na początku może był i strach, załamanie, ale jak same przyznają  oprócz lęku, chemioterapii, ważne jest wsparcie psychiczne. Bo rak to nie wyrok. Każdego dnia udowadniamy, że można i trzeba żyć normalnie, będąc wsparciem dla innych pacjentek oddziałów onkologicznych. Pomagamy przetrwać ten trudny czas i wrócić do normalnego, codziennego życia.

Przez dwadzieścia lat swojej działalności zyskały wielu przyjaciół, czego dowodem była obecność zaproszonych gości.

Słowa uznania kieruję pod adresem obecnej tu dzisiaj pani Ewy Kilar, ordynator oddziału onkologicznego Szpitala „Latawiec”, za popularyzację badań profilaktycznych. Dzięki temu wiele kobiet może uniknąć bólu i cierpienia, a bardzo często zyskuje życie. Mówię to z pełnym przekonaniem, opartym na własnym doświadczeniu. Życzę Świdnickim Amazonkom by pomoc drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania, a w życiu osobistym dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności – dodaje wójt Teresa Mazurek.