PORADNIK: Jak rozmawiać z dziećmi kiedy dorosły choruje na raka?

W sytuacji, kiedy człowiek dowiaduje się, że jest chory na nowotwór, nie tylko jego życie ulega zmianie. Choroba bliskiej osoby wpływa na funkcjonowanie całej rodziny, dotyka szczególnie najbliższych osób. Ta sytuacja stawia członków rodziny przed wielkim wyzwaniem – jak sobie poradzić i jak rozmawiać o chorobie? A jeśli w rodzinie są dzieci – to czy i jak im o tym mówić? Kiedy rozmawiać z dzieckiem, jak odpowiadać na trudne pytania? Jak interpretować i rozumieć pojawiające się reakcje oraz zachowania dziecka?

Wiemy, że nie ma tu łatwych porad i prostych, uniwersalnych rozwiązań. Ufamy, że lektura i refleksja nad treścią tej broszury chociaż trochę ułatwi Państwu poukładanie sobie świata na nowo, a także mądre budowanie bliskich więzi z dziećmi w sytuacji choroby.

O wydaniu poradnika, który w przystępny sposób mógłby przybliżyć wiedzę na temat tego, jak wspierać dzieci w sytuacji choroby bliskiej osoby, marzyliśmy w zespole fundacji od wielu lat. Udało nam się zrealizować to marzenie dzięki uprzejmości fundacji Macmillan Cancer Support z Wielkiej Brytanii oraz wsparciu i zaangażowaniu wielu osób.

Serdecznie zapraszamy do pobrania poradnika oraz podawania informacji o jego istnieniu wszystkim, którymi będzie mógł przyjść z pomocą.

POBIERZ: Ja rozmawiać z dziećmi kiedy dorosły choruje na raka?


Artykuł pochodzi ze strony: www.wcp.org.pl