Rajd rowerowy

W dniu dzisiejszym odbył się pierwszy z warsztatów przygotowujący uczestników do Międzynarodowej Spartakiady Amazonek. W tym roku hasło spartakiady to: „W profilaktycznym okrzyku Amazonek na Trójstyku”.

Dzisiejszy rajd rowerowy odbył się wokół Jeziora Berzdorfer See. Towarzyszył nam rzęsisty deszcz, lecz nikt się tym specjalnie nie przejął.
Sprzęt rowerowy został wypożyczony w Centrum Rekreacyjno Turystycznym w Radomierzycach, które posiada doskonałe wyposażenie w celu realizacji zarówno wycieczek rowerowych, spływów kajakowych oraz doskonałą lokalizację i otoczenie. Dlatego też wybrano to miejsce na realizację tegorocznej Spartakiady.
W ramach przygotowań czekają nas jeszcze warsztaty z zakresu: spływu kajakami, strzelania z łuku, zajęć jogi. Partnerem projektu realizowanego przez Bogatyńskie Amazonki jest zaprzyjaźniona organizacja ze strony niemieckiej – „Gaiatreeschool e.V Yoga & Vipassana Zentrum Birkenhof”.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska – Saksonia 2014-2022.