Wakacyjne spotkania z zumbą

Wakacyjna przygoda z zumbą pod kierunkiem P. Izabeli Raupis – to projekt Bogatyńskich Amazonek. Do zajęć przyłączyły się osoby sympatyzujące ze Stowarzyszeniem, którym bardzo dziękujemy za wniesienie dobrej energii i okazywanie wzajemnej sympatii i serdeczności podczas zajęć.A dlaczego właśnie ruch w postaci tańca?

Podstawowe elementy tańca – ruch i rytm – stają się drogą do uzyskania harmonii ciała i umysłu, ułatwiają poznanie siebie i swoich emocji, a także porozumiewanie się z innymi ludźmi.

Przewagą tańca nad ćwiczeniami siłowymi jest również zaangażowanie emocjonalnie, jakie nam w związku z tą czynnością towarzyszy. Dzięki temu, wielu z nas ma większą motywację do „wyjścia z domu”, kiedy idzie na zajęcia z tańca niż na siłownie czy fitness. Tańcząc nie ruszamy się dla samego ruchu ale wczuwamy się w muzykę, poznajemy swoje ciało oraz wyrażamy własną osobowość.

Tańczyć mogą (a może nawet powinni?) również ci, którym wydaje się, że tańczyć nie potrafią. Po co? Bo ruch i taniec powodują wydzielanie się w naszym ciele hormonu szczęścia. Bo taniec pozwala człowiekowi lepiej poznać samego siebie i innych ludzi – nasze ciała są przecież wehikułami świadomości. No i św. Augustyn zachęca: „człowieku ucz się tańczyć; a jeśli nie, to aniołowie w niebie nie będą wiedzieli, co z tobą począć”.

My, Polacy, jako naród jesteśmy, jeśli chodzi o taniec, raczej powściągliwi, nie wierzymy w siebie. Wielu nie pozwala sobie tańczyć – niektórzy uważają, że nie wypada, inni twierdzą, że nie mają poczucia rytmu. A szkoda, bo w tańcu można w niezwykły sposób wyrazić siebie. I do tego wcale nie są potrzebne umiejętności, ale własne wyczucie rytmu. Warto się odważyć, bo w tańcu można naprawdę poczuć się wolnym.