Zanim będzie za późno – konferencja o zdrowiu

8 czerwca Bogatyńskie Stowarzyszenie „Amazonki” zorganizowało konferencję dla młodzieży pt: „Zanim będzie za późno – Twoje zdrowie w twoich rękach”.

W trakcie konferencji wystąpili:

Radosław Tarkowski – dr n. med. specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.
Tytuł wykładu: „Posłuchaj i zmniejsz ryzyko zachorowania na raka”.

Leopold Lisicki – certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień
Tytuł wykładu: „Uzależnienia chemiczne i behawioralne”.

Dorota Helim-Sobkowiak – lek. med. spec. med. rodzinnej, dietetyk kliniczny, edukator zdrowego stylu życia i żywienia, ambasador mądrej suplementacji.
Tytuł wykładu: „Co i kiedy jeść dla naszego zdrowia z praktyki lekarza żywieniowca”.

Wykłady skierowane były do uczniów bogatyńskich szkół, szczególnie starszych klas. Na sali Bogatyńskiego Ośrodka Kultury zgromadziło się ok. 360 osób. Nie zabrakło też opiekunów młodzieży oraz osób dorosłych, które z zainteresowaniem przysłuchiwały się prelekcjom. Po wykładach Amazonki zaprosiły wszystkich na zdrowy poczęstunek, który został przygotowany pod okiem dietetyka, przez Restaurację „Hoker”. Po wykładach chętne osoby mogły również skorzystać z nauki prawidłowego badania piersi przy pomocy fantoma. Akcja została przeprowadzona dzięki dotacji otrzymanej z Fundacji PGE oraz środkom zgromadzonym przez stowarzyszenie.

Bogatyńskie Stowarzyszenie „Amazonki” należy do grupy ponad 200 organizacji działających na terenie Polski i skupiających osoby, które zachorowały na nowotwór piersi. Oprócz pomocy swoim członkiniom, stowarzyszenie działa również na zewnątrz, organizując akcje propagujące zdrowy tryb życia, różnego rodzaju wykłady i spotkania poświęcone profilaktyce zdrowia. Takiego typu działania realizowane są przez bogatyńskie Amazonki cyklicznie i cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony młodzieży i nauczycieli.

Poniżej reportaż z wydarzenia przygotowany przez Telewizję Bogatynia.

Plakat promujący wydarzenie:

Galeria zdjęć z konferencji: