Amazonki w XXIII finale WOŚP

Już piąty raz Stowarzyszenie „Amazonki” wzięło udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Po raz trzeci, z zaangażowaniem, upiekłyśmy ciasta ze sprzedaży których dochód przekazano na rzecz fundacji. Chętnych na te przepyszne wypieki nie brakowało. Pomimo ich ogromnej ilości (23 różne ciasta), do godz. 19-tej zniknęły wszystkie kawałki, a przybywający do Bogatyńskiego Ośrodka Kultury ludzie hojnie wrzucali pieniądze do naszej puszki. Każda z nas upiekła swoje popisowe ciasto ze zdrowych składników. Były jabłeczniki, kokosanki, podgrzybki, serniki, tiramisu, biszkopty, pierniki, murzynki, itp. Dodatkowo wystawiłyśmy na sprzedaż kalendarze ze zdjęciami członkiń stowarzyszenia w niecodziennych kreacjach, do których dołączone zostały publikacje zawierające zbiór historii osiemnastu bogatyńskich Amazonek. Osoby nabywające kalendarz wrzucały pieniądze do naszej drugiej puszki.

Miałyśmy tę ogromną przyjemność pomagania w akcji i z radością chciałam oznajmić, że kwota jaką zebrałyśmy w naszych puszkach to:

3 877,13 zł + waluta obca

Stowarzyszenie wzięło również udział w licytacji i za kwotę 260 zł wylicytowałyśmy spotkanie przy kawie z Wiceburmistrzem Miasta i Gminy Bogatynia – Jerzym Stachyrą.

Rozpierają nas wielka duma i radość z możliwości uczestniczenia w tak wielkim wydarzeniu. Chociaż znalazłyśmy się w niecodziennej sytuacji, jaką jest choroba nowotworowa, to zasób siły i chęci mamy przeogromny.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom.